TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2011
 
NASZE WYDAWNICTWO
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKUPIONE NOWOŚCI
img src="nowosci/pd_18138.jpg" width="140" height="221" />

 

 

 

 

Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

Od 2008 roku aby promować bibliotekę i czytelnictwo organizujemy w porozumieniu z wychowawczyniami zerówki zajęcia w trakcie których zaproszeni goście czytają bajki. Dzieci wykonują prace plastyczne, kolorują. Zapraszani są do biblioteki ludzie różnych profesji. Bajeczki czytali: Wójt Gminy – Tadeusz Drągiewicz, proboszcz Parafii Sztabin – Jerzy Galiński, Prezes TPZSz – Danuta Puchalska, Radne Gminy – Urszula Bugieda, Barbara Czerwińska, Anna Wróblewska, Komendant Posterumku Policji Dariusz Sutuła i in.
            Ponieważ nikt z zapraszanych nie odmawia świadczenia tej usługi, więc zerówkowicze poznają nie tylko wiele ciekawych bajeczek, ale i ludzi, którzy się dobrze czują, gdy mogą się innym na coś przydać.

Urodziny Kubusia Puchatka

16 października 2013 r. świętowaliśmy 87 urodziny Kubusia Puchatka. W zajęciach uczestniczyła grupa 6-latków z Oddziału Przedszkolnego w Sztabinie z wychowawczynią Małgorzatą Gładczuk. Na początku dzieci wysłuchały krótkiej historii o Kubusiu Puchatku, jego przygodach i o tym, które to już urodziny świętuje nasz ukochany miś. Następnie były zabawy, rebusy i zgadywanki oraz malowanie prezentu i podarowanie go Kubusiowi. Jak nakazuje dobry obyczaj, przyjęcie urodzinowe zakończył tort, przed konsumpcją, którego dzieci z ogromną werwą odśpiewały Kubusiowi 100-lat. Tort był okazały i równie smaczny czego dowodem była kolejka po „dokładkę”. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak po 2 godzinach czas naszej imprezy dobiegł końca. Zadowolony miś machał gościom na pożegnanie i już zapraszał wszystkich za rok.

Galeria

Czas malowania jajek

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Jej najbardziej charakterystycznym symbolem jest pisanka. Technikę zdobienia jajek, woskiem i farbami dla przedszkolaków uczestniczących w cotygodniowych zajęciach bibliotecznych, zaprezentowała Pani Anna Krysztopa. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się malowaniu jajek.

Galeria

Na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie zaprosiłyśmy Pana Kleksa. Rozmawiał on z dziećmi o znaczeniu słów: proszę, dziękuję, przepraszam, poprowadził zabawę a na zakończenie wręczył dyplomy i ordery uśmiechu. Dzieci dały nam laurkę dziękując za cotygodniowe spotkania. Sprawiły nam tym ogromną radość.

Galeria

W maju podczas Tygodnia Bibliotek zajęcia przeprowadziła Pani Wiosna.

13 marca 2011r. zajęcia poprowadził Kot w Butach.

zobacz zdjęcia

4 listopada 2010r. bibliotekę odwiedził Murzynek Bambo. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez niego bajki.

zobacz zdjęcia

7 października 2010r. rozpoczęliśmy nowy cykl zajęć bibliotecznych z dziećmi uczęszczającymi do oddziału przedszkolnego. Pierwsze zajęcia poprowadził Pan Kleks.

zobacz zdjęcia

06.05.2010r. - Padał deszcz dlatego postanowiliśmy tym razem my udać się do przedszkolaków. Pani Iwona Zawiślak przeczytała książkę J. Tajc "Jarzębinka". Po wysłuchaniu bajki dzieci kolorowały Jerzębinkę.

29.04.2010r. - Tym razem zaprosiliśmy dzieci do obejrzenia bajek o Franklinie. Do wyświetlenia bajek wykorzystaliśmy sprzęt otrzymany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

22.04.2010r. - Podczas tego spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o smerfach pt. "Zaczarowane zwierciadło".

15.04.2010r. – Baśnie czytała prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. K. Brzostowskiego Danuta Puchalska. W związku z tym, że w tym roku obchodzimy 205 rocznicę urodzin  Hansa Christiana Andersena dzieci wysłuchały jego baśni pt. „Czerwone trzewiczki” i  „Pięć ziarenek grochu”.

 
08.04.2010r. – Do udziału w zajęciach zaprosiliśmy radną Annę Wróblewską, która przeczytała książkę W. Awdry pt. „Tomek i Kuba”. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci kolorowały obrazki.

31.03.2010r. - Na zajęcia zaprosiliśmy pisankarkę Panią Annę Krysztopa, która pokazała dzieciom jak maluje się jajka woskiem i farbami. Chętni mogli wykonać własną pisankę. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem brały udział w zajęciach, które przybliżyły im tradycję wielkanocną.

 

25.03.2010r. – Spotkać się z dziećmi zgodziła się Pani Iza Radenkovic właścicielka piekarni w Sztabinie. Przeczytała opowiadania o Cliffordzie „Na pomoc” i „Nadchodzi burza”. Na zakończenie spotkania dzieci kolorowały Clifforda.

 
18.03.2010r. – O przeczytanie bajki poprosiliśmy radną Barbarę Czerwińską. Dzieci wysłuchały bajki P.W. Wiśniewskiego „O latającym szaraku”, później kolorowały obrazki.